01.10.2021

Вибрати вино в три етапи: про що вам розповість етикетка

Уміння читати винну етикетку - це запорука економії часу і гарантія правильного рішення. Навчитися правильно і швидко розбиратися в інформації на етикетці - просто. У цьому вам допоможуть три головних правила.

01.10.2021
Вибрати вино в три етапи: про що вам розповість етикетка

Уміння читати винну етикетку - це запорука економії часу і гарантія правильного рішення. Навчитися правильно і швидко розбиратися в інформації на етикетці - просто. У цьому вам допоможуть три головних правила.

Вниз

Вибір вина на полиці в супермаркеті часом спантеличує. Можна орієнтуватися за ціною, але непідготовленому покупцеві складно розібратися, який напій ховається в підходящій пляшці. Ключ до розгадки – етикетка. Експерти Villa UA, яка нещодавно оновила і пляшку, і етикетку для своїх вин, розповідають, на які елементи звертати увагу, щоб швидко і без мук вибрати те, що потрібно.

Часто виробники поміщають на етикетку назву бренду, рік заснування виноробні і рік збору врожаю, особливості регіону походження винограду і сорт, назви конкурсів і медалі, які виграло вино, смакові характеристики і рекомендації по поєднанню з продуктами. Це цікаво, але марно, коли ви забігли в магазин купити вино до вечері після роботи або по дорозі в гості. Якщо навчитися читати етикетку і виділяти головне, процес вибору займе не довше кількох хвилин. Що і де шукати на пляшці вина?

1.Біле або червоне
Якщо відразу вирішити, яке вино збираєтеся купити, це полегшить вибір і звузить коло варіантів. Але вже на цьому етапі можуть виникнути труднощі. У моді мінімалізм, і виробники розміщують на етикетці привабливу картинку з назвою виноробні, регіону або сорту винограду. У підсумку на довгих винних полицях зображення змішуються в калейдоскоп. На оновлених етикетках Villa UA з’явилися спеціальні орієнтири – колірні елементи. Якщо на пляшці яскраво-помаранчева плашка, то всередині – червоне вино. Наприклад, традиційне Merlo і Pinot Noir або купаж Shevalie Rouge. Бірюзовий колір елементів говорить про те, що всередині біле або рожеве вино, наприклад, Shateau Baron або Shateau Le Grand.

2.Сухе або солодке
Багато виробників вказують кількість цукру на зворотному боці пляшки. Але якщо знайти там, наприклад, показник 18 г / л, що не знавцеві він не допоможе і не підкаже – це ще напівсухе або вже напівсолодке. Для покупців, які не знають особливостей технологічного процесу, не розуміються в сортах винограду, вмісті цукру і інші тонкощі виноробства, вказівку категорії – солодке, напівсолодке, напівсухе, сухе – допоможе вибрати швидше. На оновлених пляшках Villa UA ця інформація стала більш помітною і перемістилася в центр етикетки.

3.Знайомий виробник або новий бренд
Експерименти – доля вчених, а до питання вибору вина, тим більше якщо його потрібно зробити швидко, варто підходити традиційно і довіряти перевіреним брендам.

Знайомий смак вин Villa UA після поновлення упаковки легко знайти по фірмовим елементам. Образ вілли розташований вгорі пляшки, а в нижній частині з’явився ще один литий фігурний елемент – ключі. Вони відкривають двері в світ смаку і символізують головний секрет: упаковка вин Villa UA оновилася, але якість і смак напою всередині залишаються незмінними.