27.06.2024

Літо, пікнік та охолоджені вина від Villa UA

27.06.2024
Літо, пікнік та охолоджені вина від Villa UA
Вниз

Із приходом спекотного літа настає сезон довгоочікуваних пікніків.
І погодьтеся, частіше за все рішення його організувати приймається досить спонтанно, тож часу на планування і ретельну підготовку зовсім обмаль. Важливо не забути про свій улюблений плед, на якому буде зручно сидіти, а також посуд: тарілки, склянки, столові прибори, серветки – усе має бути зручно упаковано.
Снеки, продукти, напої і алкоголь купуються в найближчому магазині. І нажаль, досить часто пляшечка улюбленого вина може виявитися досить теплою. Звичайно, про охолодження заздалегідь і транспортування в термосумці мови не йде.

Тож, актуальним постає питання: «як швидко охолодити пляшку вина?», ну бо, давайте відверто, тепле вино абсолютно не те, чого хотілося б випити у спеку.
Якщо ви думаєте, що охолоджувати треба тільки білі та ігристі вина, то це зовсім не так. Ловіть список правильної температури подачі за всіма різновидами вин:

 • Вино ігристе (шампанське, просеко, асті) 6-100С
 • Легкі білі та рожеві вина (піно гріджіо, соаве) 7-100С
 • Повнотілі білі (витримане у бочці шардоне) 10-130С
 • Легкі червоні (піно нуар, гаме) 13-180С
 • Повнотілі червоні (каберне совіньон, сапераві, шираз) 15-180С
 • Десертні та солодкі вина (сотерн, айсвайн) 6-80С

 

Лайфхаки для охолодження вина

Тож переходимо безпосередньо до хитриків (тобто лайфхаків), які стануть вам у нагоді:

 1. Дуже проста і всім відома рекомендація – закинути пляшку вина у морозильну камеру, але є один нюанс, який дає значне прискорення: перед тим як покласти пляшку у морозилку, обмотайте її мокрим паперовим рушником.
 2. Покладіть вино у відерце із льодом. Теж, досить банальна порада, проте якщо додати до льоду води та кухонної солі, охолодження пляшки прискориться в рази!
 3. Також можна налити вино по бокалах і охолодити порційно, або попередньо охолодити бокали, щоб зберегти вино охолодженим протягом більш тривалого часу.
 4. Заморожені виноградинки: заморожені ягідки можна використовувати як кубики льоду, які не розводять вино. Просто додайте кілька заморожених виноградин у свій келих.
 5. Металеві охолоджувачі: спеціальні металеві стрижні або камінці для охолодження вина можна зберігати в морозильнику і використовувати, коли потрібно охолодити вино швидко.

Метушливі збори на пікнік можуть здаватися трохи виснажливими, але ці моменти приносять багато радості та веселощів. Адже саме ці дрібниці створюють особливу атмосферу та роблять літній пікнік незабутнім. Користуйтеся порадами та насолоджуйтесь своїм прохолодним смачним вином у спекотні літні дні.