28.08.2024
Марія Хасанова: Як любов до подорожей стала шляхом до винної кар'єри
Наші вітання, винні VILLAлюби!
Сьогодні хочемо представити нашого сомельє, справжнього провідника у захопливий світ вина – Хасанову Марію та анонсувати її авторську колонку в нашому блозі.
Зустрічаючи осінь з келихом таніного Cabernet Villa UA, ми розпитали Марію про її шлях в професії, уподобання в сортах та бачення розвитку українського виноробства.
— Маріє, вітаємо! Скажіть, будь ласка, пару слів про себе.
— Вітаю! Насправді мені легше представити вам цікаву пляшку вина, аніж розповісти про себе. Але, я спробую згадати свою історію, поділитися чому саме вино та з чого все почалося, хоч мені й легше розповідати про вишукані краплі у винному келиху.
— Нам буде дуже цікаво. З чого почався ваш шлях?
— Уявіть собі дівчину, яка вивчилася на магістра географії, але жодного дня не працює за фахом. Це – я. Звучить дивно, правда? Та насправді ця освіта стала відправною точкою мого шляху до вина: географія у вигляді непереборної любові до подорожей завжди була зі мною.
— Як саме Ваше зацікавленість подорожами трансформувалася у захоплення вином?
— Бачите, я обожнюю мандрувати, і просто не можу всидіти на місці. Під час своїх подорожей Європою, вино, як невід’ємна частина європейської культури, привернуло мою увагу. Тож я дедалі більше занурювалася у винну культуру кожної країни: з’ясовувала, як терруар, сорти винограду та традиції виноробства впливають на смак цього дивовижного напою.
— Дякуємо за відповідь, це дійсно захоплююче. Тож, які саме кроки Ви зробили аби зацікавленість вином переросла у професію?
— Мій інтерес до вина з роками переріс у справжнє палке захоплення, а згодом – у професію. У 2019 році я опанувала свій перший винний курс у Києві. І, знаєте, з того часу я не можу зупинитися! Вино — це невичерпна сфера для навчання й вдосконалення. Минулого року я отримала сертифікат міжнародної школи WSET Level 2 і вже зараз планую підкорювати нові висоти.
— Маріє, поділитеся з читачами з чого почати подорож до світу вина?
— Так, із залюбки!
- Почнемо з того, що потрібно не соромитися спілкуватися із сомельє, кавістами та винними ентузіастами, бо саме професіонали зможуть підібрати вам “саме те вино” або розповісти багато цікавої інформації.
- Запам’ятовувати, фотографувати та записувати вина, що ви куштуєте для розуміння своїх вподобань.
- Обирати правильні келихи, оскільки це важлива складова винної культури і те, що може впливати на ароматику та смак.
- Читати літературу та блоги для натхнення, багато експериментувати, не боятися обирати для себе нове та незвідане. Адже саме такі експерименти можуть значно розширити ваш дегустаційний досвід.
- Знайти однодумців і ходити на дегустації, або влаштовувати їх самостійно.
Ну і наостанок, пам’ятати, що вино – це емоція і важливо навіть те, де саме і в якій компанії ви його п’єте.
— Гадаємо, що ваші поради стануть до нагоди нашим читачам! А поділитеся з нами вашим баченням розвитку українського виноробства?
— Моє серце палає любов’ю до українського виноробства, і я пильно стежу за його неймовірним розвитком. Завжди дегустую новинки та тримаю руку на пульсі, так сказати. Тож я з радістю ділитимусь із вами своїми знаннями та відкриттями як сомельє бренду VILLA UA. Готуйтеся до цікавих фактів, захопливих історій та, звичайно ж, смачних рекомендацій!